vrt-cogs - en to tr_TR translation catalogue (326 entries)

en: 
        Your friendly neighborhood leveling system
    
        Earn experience by chatting in text and voice channels, compare levels with your friends, customize your profile and view various leaderboards!
tr_TR: 
    Dostane mahalle seviye sistemi
    
    Metin ve ses kanallarında sohbet ederek deneyim kazanın, arkadaşlarınızla seviyeleri karşılaştırın, profilinizi özelleştirin ve çeşitli liderlik tablolarını görüntüleyin!

en: Monday
tr_TR: Pazartesi

en: Tuesday
tr_TR: Salı

en: Wednesday
tr_TR: Çarşamba

en: Thursday
tr_TR: Perşembe

en: Friday
tr_TR: Cuma

en: Saturday
tr_TR: Cumartesi

en: Sunday
tr_TR: Pazar

en: just gave a star to
tr_TR: sadece bir yıldız verdi

en: Announce and reset the weekly leaderboard
tr_TR: Haftalık liderlik tablosunu duyurun ve sıfırlayın

en: There are no users with exp
tr_TR: Exp ile kullanıcı yok

en: Top Weekly Exp Earners
tr_TR: Haftalık En Çok Kazananlar

en: `Total Exp:      `
tr_TR: `Toplam Gider:      `

en: `Total Messages: `
tr_TR: `Toplam Mesajlar: `

en: `Total Stars:    `
tr_TR: `Toplam Yıldızlar:    `

en: `Total Voice:    `
tr_TR: `Toplam Ses:    `

en: `Exp:      `
tr_TR: `Örnek: `

en: `Messages: `
tr_TR: `Mesajlar: `

en: `Stars:    `
tr_TR: `Yıldızlar:    `

en: `Voice:    `
tr_TR: `Ses:    `

en: Access LevelUp setting commands
tr_TR: LevelUp ayar komutlarına erişim

en: View all LevelUP settings
tr_TR: Tüm LevelUP ayarlarını görüntüle

en: Image
tr_TR: Resim

en: Embed
tr_TR: Gömmek

en: **Main**
tr_TR: **Ana**

en: `Profile Type:      `
tr_TR: `Profil Türü:      `

en: `Include Balance:   `
tr_TR: `Dengeyi Dahil Et:   `

en: `Progress Bar:      `
tr_TR: `İlerleme Çubuğu:      `

en: **Messages**
tr_TR: **Mesajlar**

en: `Message XP:        `
tr_TR: `Mesaj XP:        `

en: `Min Msg Length:    `
tr_TR: `Min Msg Uzunluğu:    `

en: `Cooldown:          `
tr_TR: `Soğuma süresi:          `

en: **Voice**
tr_TR: **Ses**

en: `Voice XP:          `
tr_TR: `Ses XP:          `

en: `Ignore Muted:      `
tr_TR: `Görmezden Gel Sessiz:      `

en: `Ignore Solo:       `
tr_TR: `Yalnızca Yoksay:       `

en: `Ignore Deafened:   `
tr_TR: `Sağırlaştırılmışları Görmezden Gel:   `

en: `Ignore Invisible:  `
tr_TR: `Görünmezi Yoksay:  `

en: **Level Algorithm**
tr_TR: **Seviye Algoritması**

en: `Base Multiplier:   `
tr_TR: `Taban Çarpanı:   `

en: `Exp Multiplier:    `
tr_TR: `Exp Çarpma:    `

en: **LevelUps**
tr_TR: **Seviye Atlamalar**

en: `LevelUp Notify:    `
tr_TR: `LevelUp Bildirimi:    `

en: `Notify in DMs:     `
tr_TR: `DM'lerde bildir:     `

en: `Mention User:      `
tr_TR: `Mansiyon Kullanıcısı:      `

en: `AutoRemove Roles:  `
tr_TR: `Rolleri Otomatik Kaldır:  `

en: `LevelUp Channel:   `
tr_TR: `LevelUp Kanalı:   `

en: **Stars**
tr_TR: **Yıldızlar**

en: **Levels**
tr_TR: **Seviyeler**

en: `Level
tr_TR: `Seviye

en: **Prestige**
    `Stack Roles: `
tr_TR: **Prestij**
    `Yığın Rolleri: `

en: `Level Req:  `
tr_TR: `Seviye Gereksinimi: `

en: `Prestige
tr_TR: `Prestij

en: LevelUp Settings
tr_TR: LevelUp Ayarları

en: Voice XP Bonus Roles
tr_TR: Ses XP Bonus Rolleri

en: Voice XP Bonus Channels
tr_TR: Voice XP Bonus Kanalları

en: Stream XP Bonus
tr_TR: Akış XP Bonusu

en: Message XP Bonus Roles
tr_TR: Mesaj XP Bonus Rolleri

en: Message XP Bonus Channels
tr_TR: Mesaj XP Bonus Kanalları

en: Ignored Roles
tr_TR: Gözardı Edilen Roller

en: Ignored Channels
tr_TR: Yok Sayılan Kanallar

en: Ignored Users
tr_TR: Yok Sayılan Kullanıcılar

en: 
            Cog admin commands
    
            Reset levels, backup and restore cog data
tr_TR: 
            Cog yönetici komutları
    
            Seviyeleri sıfırlayın, dişli verilerini yedekleyin ve geri yükleyin

en: 
            Set how long to keep profile images in cache
            When a user runs the profile command their generated image will be stored in cache to be reused for X seconds
    
            If profile embeds are enabled this setting will have no effect
            Anything less than 5 seconds will effectively disable the cache
tr_TR: 
    Profil resimlerinin önbellekte ne kadar süreyle tutulacağını ayarlayın. Bir kullanıcı profil komutunu çalıştırdığında, oluşturulan görüntü X saniye boyunca önbellekte yeniden kullanılabilir.
    
    Profil yerleştirmeleri etkinleştirilmişse bu ayarın hiçbir etkisi olmayacaktır. 5 saniyeden daha kısa bir süre, önbelleği etkin bir şekilde devre dışı bırakacaktır

en: Toggle whether to render profiles as gifs if the user's discord profile is animated
tr_TR: Kullanıcının discord profili animasyonlu ise profillerin gif olarak işlenip işlenmeyeceğini değiştirin

en: I will no longer render profiles with GIFs
tr_TR: Artık profilleri GIF'lerle oluşturmayacağım

en: I will now render GIFs with user profiles
tr_TR: Artık kullanıcı profilleriyle GIF'leri oluşturacağım

en: Reset cog data for all guilds
tr_TR: Tüm loncalar için çark verilerini sıfırla

en: Are you sure you want to reset all stats and settings for the entire cog?
tr_TR: Tüm çark için tüm istatistikleri ve ayarları sıfırlamak istediğinizden emin misiniz?

en: Not resetting all guilds
tr_TR: Tüm loncaları sıfırlamamak

en: Settings and stats for all guilds have been reset
tr_TR: Tüm loncaların ayarları ve istatistikleri sıfırlandı

en: Reset cog data for this guild
tr_TR: Bu lonca için çark verilerini sıfırla

en: Are you sure you want to reset all stats and settings for this guild?
tr_TR: Bu lonca için tüm istatistikleri ve ayarları sıfırlamak istediğinizden emin misiniz?

en: Not resetting config
tr_TR: Yapılandırma sıfırlanmıyor

en: All settings and stats reset
tr_TR: Tüm ayarlar ve istatistikler sıfırlandı

en: Reset everyone's exp and level
tr_TR: Herkesin exp ve seviyesini sıfırla

en: Are you sure you want to reset
tr_TR: Sıfırlamak istediğinizden emin misiniz?

en:  users' stats?
tr_TR:  kullanıcıların istatistikleri?

en: 
    This will reset their exp, voice time, messages, level, prestige and stars
tr_TR: 
    Bu onların exp'lerini, ses sürelerini, mesajlarını, seviyelerini, prestijlerini ve yıldızlarını sıfırlayacaktır

en: Reset stats for
tr_TR: Şunlar için istatistikleri sıfırla

en:  users
tr_TR:  kullanıcılar

en: View current loop times and cached data
tr_TR: Geçerli döngü sürelerini ve önbelleğe alınmış verileri görüntüleme

en: Cog Stats
tr_TR: Cog İstatistikleri

en: `Profile Cache Time: `
tr_TR: `Profil Önbellek Süresi: `

en: Disabled
tr_TR: Engelli

en: `Cache Size:         `
tr_TR: `Önbellek Boyutu:         `

en: Cache
tr_TR: Önbellek

en: (Disabled)
tr_TR: (Devre dışı)

en: Profiles will be static regardless of if the user has an animated profile
tr_TR: Profiller, kullanıcının animasyonlu bir profili olup olmadığına bakılmaksızın statik olacaktır

en: (Enabled)
tr_TR: (Etkin)

en: Users with animated profiles will render as a gif
tr_TR: Animasyonlu profillere sahip kullanıcılar gif olarak işlenecektir

en: GIF Rendering
tr_TR: GIF oluşturma

en: Create a backup of the LevelUp config
tr_TR: LevelUp yapılandırmasının bir yedeğini oluşturun

en: 
            Restore a global backup
    
            Attach the .json file to the command message to import
tr_TR: 
            Genel bir yedeği geri yükleme
    
            İçe aktarmak için .json dosyasını komut iletisine ekleyin

en: Attach your backup file to the message when using this command.
tr_TR: Bu komutu kullanırken yedekleme dosyanızı mesaja ekleyin.

en: This is an invalid global config!
tr_TR: Bu geçersiz bir global yapılandırma!

en: Config restored from backup file!
tr_TR: Konfigürasyon yedek dosyadan geri yüklendi!

en: 
            Restore a guild backup
    
            Attach the .json file to the command message to import
tr_TR: 
            Lonca yedeğini geri yükleme
    
            İçe aktarmak için komut iletisine .json dosyasını ekleyin

en: This is an invalid guild config!
tr_TR: Bu geçersiz bir lonca yapılandırması!

en: 
            Import levels and exp from Malarne's Leveler cog
    
            **Arguments**
            `export_by` - which stat to prioritize (`level` or `exp`)
            If exp is entered, it will import their experience and base their new level off of that.
            If level is entered, it will import their level and calculate their exp based off of that.
            `replace` - (True/False) if True, it will replace the user's exp or level, otherwise it will add it
            `i_agree` - (Yes/No) Just an extra option to make sure you want to execute this command
tr_TR: 
            Malarne'nin Leveler çarkından seviye ve exp aktarma
    
            **Argümanlar**
            `export_by` - hangi istatistiğe öncelik verileceği (`level` veya `exp`)
            Eğer exp girilmişse, deneyimlerini içe aktaracak ve yeni seviyelerini buna göre hesaplayacaktır.
            Eğer seviye girilmişse, kullanıcının seviyesini alır ve exp'sini buna göre hesaplar.
            `replace` - (True/False) True ise kullanıcının exp'sini veya seviyesini değiştirir, aksi takdirde ekler
            `i_agree` - (Evet/Hayır) Sadece bu komutu çalıştırmak istediğinizden emin olmak için ekstra bir seçenek

en: Not importing levels
tr_TR: Seviyeler içe aktarılmıyor

en: No config found for Malarne's Leveler cog!
tr_TR: Malarne'nin Leveler çarkı için yapılandırma bulunamadı!

en: There were no profiles to import
tr_TR: İçe aktarılacak profil yoktu

en: Imported {} profile(s)
tr_TR: İçe aktarılan {} profil(ler)

en: Not importing MEE6 levels
tr_TR: MEE6 seviyeleri içe aktarılmıyor

en: Fetching mee6 leaderboard data, this could take a while...
tr_TR: Mee6 liderlik tablosu verilerini getiriyorum, bu biraz zaman alabilir...

en: Mee6 is rate limiting too heavily! Import Failed!
tr_TR: Mee6 çok ağır oran sınırlaması yapıyor! İçe Aktarma Başarısız!

en: Your leaderboard needs to be set to public!
tr_TR: Liderlik tablonuz herkese açık olarak ayarlanmalıdır!

en: No data found!
tr_TR: Veri bulunamadı!

en: {} pages failed to fetch from mee6 api, check logs for more info
tr_TR: {} sayfaları mee6 api'den getirilemedi, daha fazla bilgi için günlükleri kontrol edin

en: No leaderboard data found!
tr_TR: Liderlik tablosu verisi bulunamadı!

en: Data retrieved, importing...
tr_TR: Veri alındı, içe aktarılıyor...

en: No MEE6 stats were found
tr_TR: MEE6 istatistikleri bulunamadı

en: Imported {} User(s)
tr_TR: İthal {} Kullanıcı(lar)

en:  ({} skipped since they are no longer in the discord)
tr_TR:  ({} artık discord'da olmadıkları için atlandı)

en: Not importing AmariBot levels
tr_TR: AmariBot seviyeleri içe aktarılmıyor

en: Fetching AmariBot leaderboard data, this could take a while...
tr_TR: AmariBot liderlik tablosu verilerini getirmek, bu biraz zaman alabilir...

en: AmariBot is rate limiting too heavily! Import Failed!
tr_TR: AmariBot çok fazla oran sınırlaması yapıyor! İçe Aktarma Başarısız!

en: No AmariBot stats were found
tr_TR: AmariBot istatistikleri bulunamadı

en: Not importing Polaris levels
tr_TR: Polaris seviyelerini ithal etmemek

en: Fetching Polaris leaderboard data, this could take a while...
tr_TR: Polaris liderlik tablosu verilerini getirmek biraz zaman alabilir...

en: Polaris is rate limiting too heavily! Import Failed!
tr_TR: Polaris çok ağır oran sınırlaması yapıyor! İçe Aktarma Başarısız!

en: No Polaris stats were found
tr_TR: Polaris istatistikleri bulunamadı

en: 
            Import data from Fixator's Leveler cog
    
            This will overwrite existing LevelUp level data and stars
            It will also import XP range level roles, and ignored channels
            *Obviously you will need MongoDB running while you run this command*
tr_TR: 
    Fixator'ın Leveler çarkından veri aktarımı
    
    Bu, mevcut LevelUp seviye veri ve yıldızlarını üzerine yazacaktır
    Ayrıca XP aralığı düzeyindeki rolleri ve yok sayılan kanalları da içe aktaracaktır
    *Bu komutu çalıştırırken MongoDB'nin çalışıyor olması gerekmektedir*

en: Not importing users
tr_TR: Kullanıcılar içe aktarılmıyor

en: No config found for Fixator's Leveler cog!
tr_TR: Fixator'un Leveler dişlisi için yapılandırma bulunamadı!

en: Failed to import `pymongo` and `motor` libraries. Run `{}pipinstall pymongo` and `{}pipinstall motor`
tr_TR: `pymongo` ve `motor` kütüphaneleri içe aktarılamadı. `{}pipinstall pymongo` ve `{}pipinstall motor` komutlarını çalıştırın

en: Failed to connect to MongoDB
tr_TR: MongoDB'ye bağlantı başarısız oldu

en: Importing users from Leveler...
tr_TR: Leveler'dan kullanıcıları içe aktarma...

en: Importing Complete!
tr_TR: İçe Aktarma Tamamlandı!

en:  users imported
tr_TR:  Kullanıcılar içe aktarıldı

en: 
            Delete users no longer in the server
    
            Also cleans up any missing keys or discrepancies in the config
tr_TR: 
            Artık sunucuda olmayan kullanıcıları silme
    
            Ayrıca yapılandırmadaki eksik anahtarları veya tutarsızlıkları da temizler

en: Nothing to clean
tr_TR: Temizlenecek bir şey yok

en: Deleted
tr_TR: Silinmiş

en:  user IDs from the config that are no longer in the server.
tr_TR:  artık sunucuda bulunmayan yapılandırmadaki kullanıcı kimlikleri.

en: Message settings
tr_TR: Mesaj ayarları

en: 
            Set message XP range
            Set the Min and Max amount of XP that a message can gain
tr_TR: 
            Mesaj XP aralığını ayarla
            Bir mesajın kazanabileceği Minimum ve Maksimum XP miktarını ayarla

en: Message XP range has been set to
tr_TR: Mesaj XP aralığı şu şekilde ayarlanmıştır:

en:  per valid message
tr_TR:  geçerli mesaj başına

en: 
            Add a range of bonus XP to apply to certain roles
    
            This bonus applies to message xp
    
            Set both min and max to 0 to remove the role bonus
tr_TR: 
            Belirli rollere uygulanmak üzere bir dizi bonus XP ekleyin
    
            Bu bonus mesaj xp'si için geçerlidir
    
            Rol bonusunu kaldırmak için hem min hem de maks değeri 0 olarak ayarlayın

en: I cannot find that role
tr_TR: O rolü bulamıyorum

en: Max xp needs to be higher than min xp
tr_TR: Maksimum xp, minimum xp'den daha yüksek olmalıdır

en: That role has no bonus xp associated with it
tr_TR: Bu rolün onunla ilişkili bonus xp'si yok

en: Bonus xp for
tr_TR: Bonus xp için

en:  has been removed
tr_TR:  kaldırılmıştır

en:  has been set to
tr_TR:  olarak ayarlanmıştır

en: 
            Add a range of bonus XP to apply to certain channels
    
            This bonus applies to message xp
    
            Set both min and max to 0 to remove the role bonus
tr_TR: 
            Belirli kanallara uygulanmak üzere bir dizi bonus XP ekleyin
    
            Bu bonus mesaj xp'si için geçerlidir
    
            Rol bonusunu kaldırmak için hem min hem de maks değeri 0 olarak ayarlayın

en: I cannot find that channel
tr_TR: O kanalı bulamıyorum

en: That channel has no bonus xp associated with it
tr_TR: Bu kanalın onunla ilişkili bonus xp'si yok

en: 
            Cooldown threshold for message XP
    
            When a user sends a message they will have to wait X seconds before their message
            counts as XP gained
tr_TR: 
            Mesaj XP'si için bekleme süresi eşiği
    
            Bir kullanıcı bir mesaj gönderdiğinde, mesajından önce X saniye beklemesi gerekecektir
            kazanılan XP olarak sayılır

en: 
            Set minimum message length for XP
            Minimum length a message must be to count towards XP gained
    
            Set to 0 to disable
tr_TR: 
            XP için minimum mesaj uzunluğunu ayarlayın
            Bir mesajın kazanılan XP'ye sayılması için minimum uzunlukta olması gerekir
    
            Devre dışı bırakmak için 0 olarak ayarlayın

en: Voice settings
tr_TR: Ses ayarları

en: 
            Set voice XP gain
            Sets the amount of XP gained per minute in a voice channel (default is 2)
tr_TR: 
            Ses XP kazancını ayarlama
            Bir ses kanalında dakika başına kazanılan XP miktarını ayarlar (varsayılan değer 2'dir)

en: 
            Add a range of bonus XP to apply to certain roles
    
            This bonus applies to voice time xp
    
            Set both min and max to 0 to remove the role bonus
tr_TR: 
            Belirli rollere uygulanmak üzere bir dizi bonus XP ekleyin
    
            Bu bonus ses süresi xp'si için geçerlidir
    
            Rol bonusunu kaldırmak için hem min hem de maks değeri 0 olarak ayarlayın

en: 
            Add a range of bonus XP to apply to certain channels
    
            This bonus applies to voice time xp
    
            Set both min and max to 0 to remove the role bonus
tr_TR: 
    Belirli kanallara uygulanmak üzere bir dizi bonus XP ekleyin
    
    Bu bonus ses süresi xp'si için geçerlidir
    
    Rol bonusunu kaldırmak için hem min hem de maks değeri 0 olarak ayarlayın

en: 
            Add a range of bonus XP to users who are Discord streaming
    
            This bonus applies to voice time xp
    
            Set both min and max to 0 to remove the bonus
tr_TR: 
            Discord yayını yapan kullanıcılara bir dizi bonus XP ekleyin
    
            Bu bonus ses süresi xp'si için geçerlidir
    
            Bonusu kaldırmak için hem min hem de maks değeri 0 olarak ayarlayın

en: There is no stream bonus set yet
tr_TR: Henüz akış bonusu seti yok

en: Stream bonus has been removed
tr_TR: Akış bonusu kaldırıldı

en: Stream bonus has been set to
tr_TR: Akış bonusu şu şekilde ayarlanmıştır:

en: 
            Ignore muted voice users
            Toggle whether self-muted users in a voice channel can gain voice XP
tr_TR: 
    Sessize alınmış ses kullanıcılarını görmezden gel
    Bir ses kanalındaki kendi sesini kapatan kullanıcıların ses XP kazanabilmesini açıp kapatma

en: Self-Muted users can now gain XP while in a voice channel
tr_TR: Kendini Sessize Alan kullanıcılar artık bir ses kanalındayken XP kazanabilir

en: Self-Muted users can no longer gain XP while in a voice channel
tr_TR: Kendinden Sessiz kullanıcılar, bir ses kanalında iken artık XP kazanamazlar

en: 
            Ignore solo voice users
            Toggle whether solo users in a voice channel can gain voice XP
tr_TR: 
            Yalnız ses kullanıcılarını yoksay
            Bir ses kanalındaki tek başına kullanıcıların ses XP'si kazanıp kazanamayacağını değiştirme

en: Solo users can now gain XP while in a voice channel
tr_TR: Solo kullanıcılar artık bir ses kanalında iken XP kazanabilir

en: Solo users can no longer gain XP while in a voice channel
tr_TR: Solo kullanıcılar artık bir ses kanalında iken XP kazanamazlar

en: 
            Ignore deafened voice users
            Toggle whether deafened users in a voice channel can gain voice XP
tr_TR: 
            Sağırlaşmış ses kullanıcılarını yok sayın
            Bir ses kanalındaki sağır kullanıcıların ses XP'si kazanıp kazanamayacağını değiştirme

en: Deafened users can now gain XP while in a voice channel
tr_TR: Sağır kullanıcılar artık bir ses kanalındayken XP kazanabilir

en: Deafened users can no longer gain XP while in a voice channel
tr_TR: Sağır kullanıcılar, bir ses kanalında iken artık XP kazanamazlar

en: 
            Ignore invisible voice users
            Toggle whether invisible users in a voice channel can gain voice XP
tr_TR: 
            Görünmez ses kullanıcılarını yok sayma
            Bir ses kanalındaki görünmez kullanıcıların ses XP'si kazanıp kazanamayacağını değiştirme

en: Invisible users can now gain XP while in a voice channel
tr_TR: Görünmez kullanıcılar artık bir ses kanalında iken XP kazanabilir

en: Invisible users can no longer gain XP while in a voice channel
tr_TR: Görünmez kullanıcılar artık bir ses kanalında iken XP kazanamazlar

en: Add XP to a user or role
tr_TR: Bir kullanıcıya veya role XP ekleyin

en: I cannot find that user or role
tr_TR: Bu kullanıcıyı veya rolü bulamıyorum

en: xp has been added to
tr_TR: xp eklendi

en: Added
tr_TR: Eklendi

en:  xp to
tr_TR:  xp'ye

en:  users that had the
tr_TR:  sahip olan kullanıcılar

en: role
tr_TR: rol

en: Set a user to a specific level
tr_TR: Kullanıcıyı belirli bir seviyeye ayarla

en: There is no data for that user!
tr_TR: Bu kullanıcı için veri yok!

en: User
tr_TR: Kullanıcı

en:  is now level
tr_TR:  şimdi seviye

en: 
            Set a user to a specific prestige level
    
            Prestige roles will need to be manually added/removed when using this command
tr_TR: 
            Bir kullanıcıyı belirli bir prestij seviyesine ayarlama
    
            Bu komut kullanılırken prestij rollerinin manuel olarak eklenmesi/kaldırılması gerekecektir

en: Prestige levels have not been set yet!
tr_TR: Prestij seviyeleri henüz belirlenmedi!

en: That prestige level isn't set!
tr_TR: O prestij seviyesi ayarlanmadı!

en: Your exponent needs to be higher than 0
tr_TR: Üs değeri 0'dan büyük olmalıdır

en: Your exponent needs to be 10 or lower
tr_TR: Üs değeri 10 veya daha düşük olmalıdır

en: Toggle using embeds or generated pics
tr_TR: Yerleştirmeleri veya oluşturulan resimleri kullanarak geçişi aç/kapat

en: LevelUp will now use **embeds** instead of generated images
tr_TR: LevelUp artık oluşturulan görüntüler yerine **embedleri** kullanacak

en: LevelUp will now use **generated images** instead of embeds
tr_TR: LevelUp artık **oluşturulmuş görseller** yerine yerleştirmeler kullanacak

en: Set the progress bar length for embed profiles
tr_TR: Yerleştirme profilleri için ilerleme çubuğu uzunluğunu ayarlayın

en: Embed profiles are disabled. Enable them to set the progress bar length with
tr_TR: Yerleştirme profilleri devre dışıdır. İlerleme çubuğu uzunluğunu ayarlamak için bunları etkinleştirin

en: Progress bar length must be a minimum of 15 and maximum of 40
tr_TR: İlerleme çubuğu uzunluğu en az 15 ve en fazla 40 olmalıdır

en: Progress bar length has been set to
tr_TR: İlerleme çubuğu uzunluğu şu şekilde ayarlanmıştır:

en: 
            Test the level algorithm
            View the first 20 levels using the current algorithm to test experience curve
tr_TR: 
            Seviye algoritmasını test edin
            Deneyim eğrisini test etmek için mevcut algoritmayı kullanarak ilk 20 seviyeyi görüntüleyin

en: XP required for a level = Base * Level^ᵉˣᵖ
    
    Approx time is the time it would take for a user to reach a level with randomized breaks
tr_TR: Seviye için gerekli XP = Taban * Seviye^Mevsimˣᵖ
    
    Yaklaşık süre, bir kullanıcının rastgele molalarla bir seviyeye ulaşması için gereken süredir

en: `Base Multiplier:  `
tr_TR: `Taban Çarpanı: `

en: `Exp Multiplier:   `
tr_TR: `Exp Çarpma:   `

en: `Experience Range: `
tr_TR: `Deneyim Aralığı: `

en: `Message Cooldown: `
tr_TR: `Mesaj Bekleme Süresi: `

en: Level Example
tr_TR: Seviye Örneği

en: XP Curve
tr_TR: XP Eğrisi

en: Level
tr_TR: Seviye

en: Experience Required
tr_TR: Gerekli Deneyim

en: 
            Toggle DM notifications
            Toggle whether LevelUp messages are DM'd to the user
tr_TR: 
            DM bildirimlerini aç / kapat
            LevelUp mesajlarının kullanıcıya DM ile gönderilip gönderilmeyeceğini değiştir

en: Users will no longer be DM'd when they level up
tr_TR: Kullanıcılar artık seviye atladıklarında DM'lenmeyecek

en: Users will now be DM'd when they level up
tr_TR: Kullanıcılar artık seviye atladıklarında DM'lenecek

en: 
            Toggle levelup mentions
            Toggle whether the user in mentioned in LevelUp messages
tr_TR: 
            Seviye yükseltme bahsini aç / kapat
            LevelUp mesajlarında kullanıcıdan bahsedilip bahsedilmediğini değiştir

en: Mentions **Disabled**
tr_TR: Bahsedilenler **Engelliler**

en: Mentions **Enabled**
tr_TR: Bahsedenler **Etkin**

en: 
            Toggle star reaction mentions
            Toggle whether the bot mentions that a user reacted to a message with a star
tr_TR: 
            Yıldız tepkisi sözlerini değiştir
            Botun, bir kullanıcının bir mesaja yıldızla tepki verdiğini belirtip belirtmemesini değiştirme

en: Star reaction mentions **Disabled**
tr_TR: Yıldız tepkisi **Engellilerden** bahseder

en: Star reaction mention **Enabled**
tr_TR: Yıldız tepkisi sözü **Etkin**

en: 
            Toggle whether the bot auto-deletes the star mentions
            Set to 0 to disable auto-delete
tr_TR: 
    Botun yıldız bahsedenleri otomatik olarak silip silmeyeceğini değiştirin
    Otomatik silmeyi devre dışı bırakmak için 0 olarak ayarlayın

en: Star reaction mentions will auto-delete after
tr_TR: Yıldız tepkisi bahsedenler şu tarihten sonra otomatik olarak silinecektir

en:  seconds
tr_TR:  saniye

en: Star reaction mentions will not be deleted
tr_TR: Yıldız tepkisi bahsederken silinmeyecektir

en: 
            Set LevelUP message channel
            Set a channel for all level up messages to send to
tr_TR: 
            LevelUP mesaj kanalını ayarlayın
            Tüm seviye atlama mesajlarının gönderileceği bir kanal ayarlayın

en: LevelUp channel has been **Disabled**
    level up messages will now happen in the channel the user is in
tr_TR: LevelUp kanalı **Devre Dışı** bırakıldı
    seviye atlama mesajları artık kullanıcının bulunduğu kanalda gerçekleşecek

en: I do not have permission to send messages to that channel.
tr_TR: Bu kanala mesaj göndermek için iznim yok.

en: LevelUp channel has been set to
tr_TR: LevelUp kanalı şu şekilde ayarlanmıştır

en: Toggle whether to show user's economy credit balance in their profile
tr_TR: Kullanıcının ekonomi kredisi bakiyesinin profilinde gösterilip gösterilmeyeceğini değiştirme

en: I will no longer include economy balance in user profiles
tr_TR: Artık kullanıcı profillerinde ekonomi dengesini dahil etmeyeceğim

en: I will now include economy balance in user profiles
tr_TR: Artık kullanıcı profillerine ekonomi dengesini dahil edeceğim

en: Toggle the level up message when a user levels up
tr_TR: Bir kullanıcı seviye atladığında seviye atlama mesajını aç/kapat

en: 
            Set the star cooldown
    
            Users can give another user a star every X seconds
tr_TR: 
            Yıldız bekleme süresini ayarlayın
    
            Kullanıcılar her X saniyede bir başka kullanıcıya yıldız verebilir

en: Level role assignment
tr_TR: Seviye rol ataması

en: 
            Initialize level roles
    
            This command is for if you added level roles after users have achieved that level,
            it will apply all necessary roles to a user according to their level and prestige
tr_TR: 
            Seviye rollerini başlatma
    
            Bu komut, kullanıcılar seviye rollerini elde ettikten sonra seviye rolleri eklediyseniz kullanılır,
            bir kullanıcıya seviyesine ve prestijine göre gerekli tüm rolleri uygulayacaktır

en: I dont have the proper permissions to manage roles!
tr_TR: Rolleri yönetmek için uygun izinlere sahip değilim!

en: Calculating roles, this may take a while...
tr_TR: Rolleri hesaplamak, bu biraz zaman alabilir...

en: Assigning roles, this may take a while...
tr_TR: Rolleri atamak, bu biraz zaman alabilir...

en: Role initialization completed!
tr_TR: Rol başlatma tamamlandı!

en: 
    No roles needed to be added or removed!
tr_TR: 
    Hiçbir rolün eklenmesine veya çıkarılmasına gerek yok!

en: Automatic removal of previous level roles
tr_TR: Önceki seviye rollerin otomatik olarak kaldırılması

en: Automatic role removal **Disabled**
tr_TR: Otomatik rol kaldırma **Devre dışı**

en: Automatic role removal **Enabled**
tr_TR: Otomatik rol kaldırma **Etkin**

en: Assign a role to a level
tr_TR: Bir seviyeye rol atama

en: The role you are trying to set is higher than the one you currently have!
tr_TR: Belirlemeye çalıştığınız rol, şu anda sahip olduğunuz rolden daha yüksek!

en: I cannot assign roles higher than my own!
tr_TR: Kendiminkinden daha yüksek roller atayamam!

en: I do not have permission to manage roles
tr_TR: Rolleri yönetme iznim yok

en: Overwritten
tr_TR: Üzerine yazıldı

en: Set
tr_TR: Ayarla

en: Level
tr_TR: Seviye

en:  has been
tr_TR:  olmuştur

en:  as
tr_TR:  olarak

en: Unassign a role from a level
tr_TR: Bir düzeyden rol atamasını kaldırma

en: Level role has been deleted!
tr_TR: Seviye rolü silindi!

en: Level doesnt exist!
tr_TR: Seviye diye bir şey yok!

en: Level Prestige Settings
tr_TR: Seviye Prestij Ayarları

en: 
            Set the level required to prestige
            Set to 0 to disable prestige
tr_TR: 
            Prestij için gereken seviyeyi ayarlayın
            Prestiji devre dışı bırakmak için 0 olarak ayarlayın

en: Automatic removal of previous prestige level roles
tr_TR: Önceki prestij seviyesi rollerinin otomatik olarak kaldırılması

en: Automatic prestige role removal **Disabled**
tr_TR: Otomatik prestij rolü kaldırma **Devre dışı**

en: Automatic prestige role removal **Enabled**
tr_TR: Otomatik prestij rolü kaldırma **Etkin**

en: 
            Add a prestige level role
            Add a role and emoji associated with a specific prestige level
    
            When a user prestiges, they will get that role and the emoji will show on their profile
tr_TR: 
            Prestij seviyesinde bir rol ekleyin
            Belirli bir prestij seviyesiyle ilişkili bir rol ve emoji ekleyin
    
            Bir kullanıcı prestij kazandığında, bu rolü alacak ve emoji profilinde gösterilecektir

en: prestige_level must be a number!
tr_TR: prestij_seviyesi bir sayı olmalıdır!

en: Test emojis to see if the bot is able to get a valid url for them
tr_TR: Botun onlar için geçerli bir URL alıp alamadığını görmek için emojileri test edin

en: Delete a prestige level role
tr_TR: Bir prestij seviyesi rolünü silin

en: That prestige level doesnt exist!
tr_TR: Böyle bir prestij seviyesi yok!

en: Base command for all ignore lists
tr_TR: Tüm yoksayma listeleri için temel komut

en: 
            Add/Remove a guild in the ignore list
    
            **THIS IS A GLOBAL SETTING ONLY BOT OWNERS CAN USE**
    
            Use the command with a guild already in the ignore list to remove it
tr_TR: 
            Yoksayma listesine lonca ekleme/kaldırma
    
            **BU SADECE BOT SAHIPLERININ KULLANABILECEĞI GLOBAL BIR AYARDIR**
    
            Halihazırda yoksayma listesinde bulunan bir loncayı kaldırmak için bu komutu kullanın

en: Guild removed from ignore list
tr_TR: Lonca yok sayma listesinden çıkarıldı

en: Guild added to ignore list
tr_TR: Guild görmezden gelinenler listesine eklendi

en: 
            Add/Remove a channel in the ignore list
            Channels in the ignore list don't gain XP
    
            Use the command with a channel already in the ignore list to remove it
tr_TR: 
            Yoksayma listesine kanal ekleme/kaldırma
            Yoksay listesindeki kanallar XP kazanmaz
    
            Halihazırda yoksayma listesinde bulunan bir kanalı kaldırmak için bu komutu kullanın

en: Channel removed from ignore list
tr_TR: Kanal yok sayma listesinden çıkarıldı

en: Channel added to ignore list
tr_TR: Kanal yok sayma listesine eklendi

en: 
            Add/Remove a role from the ignore list
            Roles in the ignore list don't gain XP
    
            Use the command with a role already in the ignore list to remove it
tr_TR: 
            Yoksayma listesine rol ekleme/kaldırma
            Yoksay listesindeki roller XP kazanmaz
    
            Zaten yoksayma listesinde bulunan bir rolü kaldırmak için bu komutu kullanın

en: Role removed from ignore list
tr_TR: Rol yok sayma listesinden kaldırıldı

en: Role added to ignore list
tr_TR: Yoksay listesine rol eklendi

en: 
            Add/Remove a member from the ignore list
            Members in the ignore list don't gain XP
    
            Use the command with a member already in the ignore list to remove them
tr_TR: 
            Yoksayma listesine üye ekleme/kaldırma
            Yoksay listesindeki üyeler XP kazanmaz
    
            Halihazırda yoksayma listesinde bulunan bir üyeyi kaldırmak için bu komutu kullanın

en: Member removed from ignore list
tr_TR: Üye yok sayma listesinden çıkarıldı

en: Member added to ignore list
tr_TR: Yoksay listesine eklenen üye

en: Access the weekly settings for levelUp
tr_TR: LevelUp için haftalık ayarlara erişin

en: View the current weekly settings
tr_TR: Geçerli haftalık ayarları görüntüle

en: **Enabled**
tr_TR: **Etkin**

en: **Disabled**
tr_TR: **Devre dışı**

en: Weekly stat tracking is currently
tr_TR: Haftalık istatistik takibi şu anda

en: Weekly LevelUp settings
tr_TR: Haftalık LevelUp ayarları

en: `Winner Count:   `
tr_TR: `Kazanan Sayısı:   `

en: `Last Winner(s): `
tr_TR: `Son Kazanan(lar): `

en: None
tr_TR: Hiçbiri

en: `Channel:        `
tr_TR: `Kanal:        `

en: `Role:           `
tr_TR: `Rol:           `

en: `Auto Remove:    `
tr_TR: `Otomatik Kaldır:    `

en: `Bonus Exp:      `
tr_TR: `Bonus Exp: `

en: Settings
tr_TR: Ayarlar

en: `Reset Day:  `
tr_TR: `Sıfırlama Günü:  `

en: `Reset Hour: `
tr_TR: `Saat Sıfırla: `

en: `Last Reset: `
tr_TR: `Son Sıfırlama: `

en: `Next Reset: `
tr_TR: `Sonraki Sıfırlama: `

en: Auto Reset
tr_TR: Otomatik Sıfırlama

en: Reset the weekly leaderboard manually and announce winners
tr_TR: Haftalık liderlik tablosunu manuel olarak sıfırlayın ve kazananları duyurun

en: Not resetting weekly leaderboard
tr_TR: Haftalık liderlik tablosu sıfırlanmıyor

en: Toggle weekly stat tracking
tr_TR: Haftalık istatistik takibini aç / kapat

en: Weekly stat tracking has been **Disabled**
tr_TR: Haftalık istatistik takibi **Devre Dışı** bırakıldı

en: Weekly stat tracking has been **Enabled**
tr_TR: Haftalık istatistik takibi **Etkinleştirildi**

en: Toggle weekly auto-reset
tr_TR: Haftalık otomatik sıfırlamayı aç / kapat

en: Weekly auto-reset has been **Disabled**
tr_TR: Haftalık otomatik sıfırlama **Devre Dışı** bırakıldı

en: Weekly auto-reset has been **Enabled**
tr_TR: Haftalık otomatik sıfırlama **Etkinleştirildi**

en: 
            What hour the weekly stats reset
            Set the hour (0 - 23 in UTC) for the weekly reset to take place
tr_TR: 
    Haftalık istatistikler hangi saatte sıfırlanır?
    Haftalık sıfırlamanın gerçekleşeceği saati (UTC'de 0 - 23) ayarlayın

en: Hour must be 0 to 23
tr_TR: Saat 0 ila 23 arasında olmalıdır

en: Weekly stats auto reset hour is now
tr_TR: Haftalık istatistiklerin otomatik sıfırlanma saati artık

en: 
            What day of the week the weekly stats reset
            Set the day of the week (0 - 6 = Monday - Sunday) for weekly reset to take place
tr_TR: 
    Haftalık istatistikler haftanın hangi günü sıfırlanır?
    Haftalık sıfırlamanın gerçekleşmesi için haftanın gününü ayarlayın (0 - 6 = Pazartesi - Pazar)

en: Day must be 0 to 6 (Monday to Sunday)
tr_TR: Gün 0 ila 6 arasında olmalıdır (Pazartesi - Pazar)

en: Weekly stats auto reset day is now
tr_TR: Haftalık istatistiklerin otomatik sıfırlanma günü artık

en: 
            Top weekly member count
            Set amount of members to include in the weekly top leaderboard
tr_TR: 
            En yüksek haftalık üye sayısı
            Haftalık en iyi lider tablosuna dahil edilecek üye sayısını ayarlayın

en: There must be at least one winner!
tr_TR: En az bir kazanan olmalı!

en: There can only be up to 25 winners!
tr_TR: En fazla 25 kazanan olabilir!

en: Weekly winner announcement channel
            set the channel for weekly winners to be announced in when auto-reset is enabled
tr_TR: Haftalık kazanan duyuru kanalı
            Otomatik sıfırlama etkinleştirildiğinde haftalık kazananların duyurulacağı kanalı ayarlayın

en: I do not have permission to send messages to that channel!
tr_TR: Bu kanala mesaj göndermek için iznim yok!

en: I do not have permission to send embeds to that channel!
tr_TR: Bu kanala yerleştirme göndermek için iznim yok!

en: Weekly winner role reward
            Set the role awarded to the top member of the weekly leaderboard
tr_TR: Haftalık kazanan rol ödülü
            Haftalık liderlik tablosunun en üstündeki üyeye verilen rolü ayarlayın

en: I do not have permission to manage roles!
tr_TR: Rolleri yönetme iznim yok!

en: Toggle whether to give the weekly winner role to all winners or only 1st place
tr_TR: Haftalık kazanan rolünün tüm kazananlara mı yoksa sadece 1. sıradakilere mi verileceğini değiştirin

en: Only the 1st place winner of the weekly stats reset will receive the weekly role
tr_TR: Sadece haftalık istatistiklerin sıfırlanmasının 1. sıradaki kazananı haftalık rolü alacaktır

en: All top members listed in the weekly stat reset will receive the weekly role
tr_TR: Haftalık istatistik sıfırlamasında listelenen tüm en iyi üyeler haftalık rolü alacaktır

en: One role holder at a time
            Toggle whether the winner role is removed from the previous holder when a new winner is selected
tr_TR: Her seferinde bir rol sahibi
    Yeni bir kazanan seçildiğinde, önceki sahibinden kazanan rolünün kaldırılıp kaldırılmayacağını değiştirin

en: Auto role removal from previous winner has been **Disabled**
tr_TR: Önceki kazananın otomatik rolünün kaldırılması **Devre Dışı** bırakıldı

en: Auto role removal from previous winner has been **Enabled**
tr_TR: Önceki kazananın otomatik rol kaldırılması **Etkinleştirildi**

en: 
            Weekly winners bonus experience points
            Set to 0 to disable exp bonus
tr_TR: 
            Haftalık kazananlar bonus deneyim puanları
            Exp bonusunu devre dışı bırakmak için 0 olarak ayarlayın

en: Force level a user or yourself
tr_TR: Bir kullanıcıyı veya kendinizi seviyelemek için zorlayın

en: Forced
tr_TR: Zorla

en:  to level up!
tr_TR:  seviye atlamak için!

en: Force de-level a user or yourself
tr_TR: Bir kullanıcının veya kendinizin seviyesini düşürmeye zorlama

en:  to level down!
tr_TR:  seviyeyi düşürmek için!

en: Force Initialization
tr_TR: Başlatmaya Zorla

en: Force save the cache
tr_TR: Önbelleği kaydetmeye zorla
