vrt-cogs - en to tr_TR translation catalogue (24 entries)

en: 
        Backup & Restore tools for Discord servers.
    
        This cog can backup & restore the following:
        - Categories (permissions/order)
        - Text channels (permissions/order)
        - Voice channels (permissions/order)
        - Forum channels  (permissions/order)[Not forum posts]
        - Roles (permissions and what members they're assigned to)
    
        **Caveats**
        Note the following
        - If there are multiple roles, channels, categories, or forums with the same name, only 1 of each will be restored.
         - This is because object IDs cannot be restored so the bot relies on the name of the object.
        - When restoring, some roles may not be fully restored (such as order) if they were higher than the bot's role.
tr_TR: 
        Discord sunucuları için Yedekleme ve Geri Yükleme araçları.
    
        Bu dişli aşağıdakileri yedekleyebilir ve geri yükleyebilir:
        - Kategoriler (izinler/sıra)
        - Metin kanalları (izinler/sipariş)
        - Ses kanalları (izinler/sipariş)
        - Forum kanalları (izinler/sipariş)[Forum gönderileri değil]
        - Roller (izinler ve hangi üyelere atandıkları)
    
        **Caveats**
        Aşağıdakilere dikkat edin
        - Aynı ada sahip birden fazla rol, kanal, kategori veya forum varsa, her birinden yalnızca 1 tanesi geri yüklenir.
         - Bunun nedeni, nesne kimliklerinin geri yüklenememesidir, bu nedenle bot nesnenin adına güvenir.
        - Geri yüklerken, bazı roller botun rolünden daha yüksekse tam olarak geri yüklenmeyebilir (sipariş gibi).

en: No data to delete
tr_TR: Silinecek veri yok

en: Open the Backup/Restore menu
tr_TR: Yedekleme/Geri Yükleme menüsünü açın

en: This server is in the ingored list!
tr_TR: Bu sunucu reddedilenler listesinde!

en: This server is not in the allowed list!
tr_TR: Bu sunucu izin verilenler listesinde değil!

en: Backup & Restore Tools
tr_TR: Yedekleme ve Geri Yükleme Araçları

en: Create a backup of this server
tr_TR: Bu sunucunun yedeğini oluşturun

en: A backup has been created!
tr_TR: Bir yedekleme oluşturuldu!

en: 
            Restore the latest backup for this server
    
            **Arguments**
            - delete_existing: if True, deletes existing channels/roles that aren't part of the backup.
tr_TR: 
            Bu sunucu için en son yedeği geri yükleyin
    
            **Argümanlar**
            - delete_existing: True ise, yedeklemenin bir parçası olmayan mevcut kanalları/rolleri siler.

en: There are no backups for this guild!
tr_TR: Bu loncanın yedeği yok!

en: Server restore is complete!
tr_TR: Sunucu geri yükleme işlemi tamamlandı!

en: View current global settings
tr_TR: Geçerli global ayarları görüntüleme

en: Enable/Disable allowing auto backups
tr_TR: Otomatik yedeklemelere izin vermeyi Etkinleştir/Devre Dışı Bırak

en: Auto backups have been **Disabled**
tr_TR: Otomatik yedeklemeler **Devre Dışı** bırakıldı

en: Auto backups have been **Enabled**
tr_TR: Otomatik yedeklemeler **Etkinleştirildi**

en: Set the max amount of backups a server can have
tr_TR: Bir sunucunun sahip olabileceği maksimum yedekleme miktarını ayarlama

en: Max backups set to 0, Cartographer has been **Disabled**
tr_TR: Maksimum yedekleme 0 olarak ayarlandı, Cartographer **Devre Dışı** bırakıldı

en: Max backup count has been set
tr_TR: Maksimum yedekleme sayısı ayarlandı

en: Add/Remove a server from the ignore list
tr_TR: Yoksayma listesine sunucu ekleme/kaldırma

en: Server removed from the ignore list
tr_TR: Sunucu yok sayma listesinden çıkarıldı

en: Server added to the ignore list
tr_TR: Yoksay listesine eklenen sunucu

en: Add/Remove a server from the allow list
tr_TR: İzin verilenler listesine sunucu ekleme/kaldırma

en: Server removed from the allow list
tr_TR: Sunucu izin verilenler listesinden kaldırıldı

en: Server added to the allow list
tr_TR: İzin verilenler listesine eklenen sunucu
