vrt-cogs - en to tr_TR translation catalogue (36 entries)

en: Get token list from text
tr_TR: Metinden belirteç listesi alın

en: There are no API keys set!
tr_TR: Ayarlanmış API anahtarları yok!

en: - Set your OpenAI key with `{}`
tr_TR: - OpenAI anahtarınızı `{}` ile ayarlayın.

en: Update embeds to match current dimensions
    
            Takes a sample using current embed method, the updates the rest to match dimensions
tr_TR: Yerleştirmeleri mevcut boyutlarla eşleşecek şekilde güncelleyin
    
            Geçerli gömme yöntemini kullanarak bir örnek alır, geri kalanını boyutlarla eşleşecek şekilde günceller

en: Get text from token list
tr_TR: Belirteç listesinden metin alın

en: Pagify a long string by tokens rather than characters
tr_TR: Uzun bir dizeyi karakterler yerine belirteçlere göre sayfalandırın

en: Custom Functions
tr_TR: Özel Fonksiyonlar

en: 3rd Party
tr_TR: 3. Taraf

en: This function is managed by the `{}` cog
tr_TR: Bu işlev `{}` dişlisi tarafından yönetilir

en: Internal Function
tr_TR: Dahili Fonksiyon

en: This is an internal command that can only be used when interacting with a tutor
tr_TR: Bu, yalnızca bir eğitmenle etkileşim halindeyken kullanılabilen dahili bir komuttur

en: This function consumes `{}` input tokens each call
tr_TR: Bu işlev her çağrıda `{}` girdi belirteçlerini tüketir

en: Hidden...
tr_TR: Gizli...

en: Schema
tr_TR: Şema

en: Code
tr_TR: Kod

en: Page {}/{}
tr_TR: Sayfa {}/{}

en: No custom code has been added yet!
tr_TR: Henüz hiçbir özel kod eklenmedi!

en: Embeddings
tr_TR: Gömüler

en: No embeddings have been added!
tr_TR: Hiçbir yerleştirme eklenmedi!

en: No message history!
tr_TR: Mesaj geçmişi yok!

en: Invalid API key, please set a new valid key!
tr_TR: Geçersiz API anahtarı, lütfen yeni bir geçerli anahtar ayarlayın!

en: Uh oh, looks like my API key is invalid!
tr_TR: Uh oh, görünüşe göre API anahtarım geçersiz!

en: Uh oh, something went wrong! Bot owner can use `{}` to view the error.
tr_TR: Uh oh, bir şeyler ters gitti! Bot sahibi hatayı görüntülemek için `{}` kullanabilir.

en: No results found
tr_TR: Sonuç bulunamadı

en: Call the API asynchronously
tr_TR: API'yi eşzamanlı olarak çağırın

en: Response failed due to invalid regex, check logs for more info.
tr_TR: Yanıt geçersiz regex nedeniyle başarısız oldu, daha fazla bilgi için günlüklere bakın.

en: Prepare content for calling the GPT API
    
            Args:
                message (str): question or chat message
                guild (discord.Guild): guild associated with the chat
                conf (GuildSettings): config data
                conversation (Conversation): user's conversation object for chat history
                author (Optional[discord.Member]): user chatting with the bot
                channel (Optional[Union[discord.TextChannel, discord.Thread, discord.ForumChannel]]): channel for context
                query_embedding List[float]: message embedding weights
    
            Returns:
                List[dict]: list of messages prepped for api
tr_TR: GPT API'sini çağırmak için içeriği hazırlayın
    
            Args:
                message (str): soru veya sohbet mesajı
                guild (discord.Guild): sohbetle ilişkili lonca
                conf (GuildSettings): yapılandırma verileri
                conversation (Conversation): kullanıcının sohbet geçmişi için konuşma nesnesi
                author (Optional[discord.Member]): bot ile sohbet eden kullanıcı
                channel (Optional[Union[discord.TextChannel, discord.Thread, discord.ForumChannel]]): bağlam için kanal
                query_embedding List[float]: mesajın gömme ağırlıkları
    
            Döndürür:
                List[dict]: API için hazırlanan mesajların listesi

en: Instead of format(**params) possibly giving a KeyError if prompt has code in it
tr_TR: Format(**params) yerine, istem içinde kod bulunuyorsa olası bir KeyError hatası verebilir

en: 
    Missing 'attach files' permissions!
tr_TR: Eksik 'dosya ekle' izinleri!

en: Get all attachments from context
tr_TR: Bağlamdan tüm ekleri alın

en: Canceled
tr_TR: İptal edildi

en: You have been blacklisted from using this command!
tr_TR: Bu komutu kullanmanız için kara listeye alındınız!

en: You have a blacklisted role and cannot use this command!
tr_TR: Kara listeye alınmış bir role sahipsiniz ve bu komutu kullanamazsınız!

en: You cannot use that command in this channel!
tr_TR: Bu komutu bu kanalda kullanamazsınız!

en: You cannot use that command in any channels under this category
tr_TR: Bu komutu bu kategori altındaki hiçbir kanalda kullanamazsınız

en: [Code Removed]
tr_TR: [Kod Kaldırıldı]
