vrt-cogs - en to tr_TR translation catalogue (216 entries)

en: 
            View current settings
    
            To send in current channel, use `[p]assistant view false`
tr_TR: 
            Geçerli ayarları görüntüle
    
            Geçerli kanalda göndermek için `[p]assistant view false` kullanın

en: `OpenAI Version:      `{}
tr_TR: `OpenAI Sürümü:      `{}

en: `Enabled:             `{}
tr_TR: `Etkin:             `{}

en: `Timezone:            `{}
tr_TR: `Zaman Dilimi:            `{}

en: `Channel:             `{}
tr_TR: `Kanal:             `{}

en: Not Set
tr_TR: Ayarlanmamış

en: `? Required:          `{}
tr_TR: `? Gerekli:          `{}

en: `Max Retention:       `{}
tr_TR: `Maksimum Tutma:       `{}

en: `Retention Expire:    `{}s
tr_TR: `Gözaltı Süresi Doldu:    `{}s

en: `Max Tokens:          `{}
tr_TR: `Maksimum Jeton:          `{}

en: `Max Response Tokens: `{}
tr_TR: `Maksimum Yanıt Belirteçleri: `{}

en: `Min Length:          `{}
tr_TR: `Min Uzunluk:          `{}

en: `Temperature:         `{}
tr_TR: `Sıcaklık:         `{}

en: Assistant Settings
tr_TR: Asistan Ayarları

en: Mixed (Please Refresh!)
tr_TR: Karışık (Lütfen Yenileyin!)

en: Synced!
tr_TR: Senkronize!

en: `Top N Embeddings:  `{}
tr_TR: `En İyi N Gömme:  `{}\n

en: `Min Relatedness:   `{}
tr_TR: `Min Akrabalık:   `{}

en: `Embedding Method:  `{}
tr_TR: `Embedding Yöntemi:  `{}

en: Embeddings ({})
tr_TR: Gömüler ({})

en: `Function Calling:  `{}
tr_TR: `Fonksiyon Çağrısı:  `{}\n

en: `Maximum Recursion: `{}
tr_TR: `Maksimum Yineleme: `{}

en: `Function Tokens:   `{}
tr_TR: `Fonksiyon Belirteçleri:   `{}

en: The following cogs also have functions registered with the assistant
    {}
tr_TR: Aşağıdaki çarkların da asistana kayıtlı işlevleri vardır
    {}

en: Custom Functions ({})
tr_TR: Özel İşlevler ({})

en: OpenAI Key
tr_TR: OpenAI Anahtarı

en: Regex Blacklist
tr_TR: Regex Kara Listesi

en: Regex Failure Blocking
tr_TR: Regex Hata Engelleme

en: Block reply if regex replacement fails: **{}**
tr_TR: Regex değiştirme başarısız olursa yanıtı engelleyin: **{}**

en: Conversations are stored persistently
tr_TR: Görüşmeler kalıcı olarak saklanır

en: conversations are stored in memory until reboot or reload
tr_TR: Konuşmalar yeniden başlatma veya yeniden yüklemeye kadar bellekte saklanır

en: Persistent Conversations
tr_TR: Kalıcı Görüşmeler

en: Blacklist
tr_TR: Kara Liste

en: Model Role Overrides
tr_TR: Model Rol Geçersiz Kılmaları

en: Max Token Role Overrides
tr_TR: Maksimum Belirteç Rol Geçersiz Kılmaları

en: Max Message Retention Role Overrides
tr_TR: Maksimum Mesaj Saklama Rol Geçersiz Kılmaları

en: Max Message Retention Time Role Overrides
tr_TR: Maksimum Mesaj Saklama Süresi Rol Geçersiz Kılmaları

en: Max Response Token Role Overrides
tr_TR: Maksimum Yanıt Belirteci Rol Geçersiz Kılmaları

en: Showing settings for {}
tr_TR: {} için ayarlar gösteriliyor

en: SystemPrompt
tr_TR: Sistem İsteği

en: InitialPrompt
tr_TR: Başlangıç İsteği

en: Sent your current settings for this server in DMs!
tr_TR: Bu sunucu için mevcut ayarlarınızı DM'lerde gönderin!

en: You need to allow DMs so I can message you!
tr_TR: Size mesaj gönderebilmem için DM'lere izin vermelisiniz!

en: View the token usage stats for this server
tr_TR: Bu sunucunun belirteç kullanım istatistiklerini görüntüleyin

en: There is no usage data yet!
tr_TR: Henüz kullanım verisi yok!

en: `Total:  `{} (${} @ ${}/1k tokens)
tr_TR: `Toplam: `{} (${} @ ${}/1k belirteç)

en: Free/Self-Hosted
tr_TR: Ücretsiz/Self-Hosted

en: `Input:  `{} (${} @ ${}/1k tokens)
    `Output: `{} (${} @ ${}/1k tokens)
    `Total:  `{} (${})
tr_TR: `Girdi: `{} (${} @ ${}/1k belirteç)
    `Çıktı: `{} (${} @ ${}/1k belirteç)
    `Toplam: `{} (${})

en: Reset the token usage stats for this server
tr_TR: Bu sunucu için belirteç kullanım istatistiklerini sıfırlayın

en: Token usage stats have been reset!
tr_TR: Token kullanım istatistikleri sıfırlandı!

en: Click to set your OpenAI key
    
    To remove your keys, enter `none`
tr_TR: OpenAI anahtarınızı ayarlamak için tıklayın
    
    Anahtarlarınızı kaldırmak için `none` girin

en: OpenAI key has been removed!
tr_TR: OpenAI anahtarı kaldırıldı!

en: No API key was entered!
tr_TR: API anahtarı girilmedi!

en: OpenAI key has been set!
tr_TR: OpenAI anahtarı ayarlandı!

en: Set the timezone used for prompt placeholders
tr_TR: Bilgi istemi yer tutucuları için kullanılan saat dilimini ayarlayın

en: Invalid Timezone, did you mean `{}`?
tr_TR: Geçersiz Zaman Dilimi, `{}` mi demek istediniz?

en: Timezone set to **{}** (`{}`)
tr_TR: Saat dilimi **{}** (`{}`) olarak ayarlandı

en: Failed to read `{}`, bot owner can use `{}` for more information
tr_TR: `{}` okunamadı, bot sahibi daha fazla bilgi için `{}` kullanabilir

en: Your system and initial prompt combined will use {} tokens!
    Write a prompt combination using {} tokens or less to leave 10% of your configured max tokens for your response.
tr_TR: Sisteminiz ve başlangıç ​​istemi birlikte {} belirteç kullanacak!
    Yanıtınız için yapılandırılan maksimum belirteçlerin %10'unu bırakmak için {} belirteç veya daha azını kullanarak bir istem kombinasyonu yazın.

en: The initial prompt has been removed!
tr_TR: İlk komut istemi kaldırıldı!

en: Please include an initial prompt or .txt file!
    Use `{}` to view details for this command
tr_TR: Lütfen bir başlangıç istemi veya .txt dosyası ekleyin!
    Bu komutun ayrıntılarını görüntülemek için `{}` kullanın

en: The initial prompt has been overwritten!
tr_TR: İlk bilgi istemi üzerine yazıldı!

en: Initial prompt has been set!
tr_TR: İlk istem ayarlandı!

en: The system prompt has been removed!
tr_TR: Sistem istemi kaldırıldı!

en: Please include a system prompt or .txt file!
    Use `{}` to view details for this command
tr_TR: Lütfen bir sistem istemi veya .txt dosyası ekleyin!
    Bu komutun ayrıntılarını görüntülemek için `{}` kullanın

en: The system prompt has been overwritten!
tr_TR: Sistem istemi üzerine yazıldı!

en: System prompt has been set!
tr_TR: Sistem istemi ayarlandı!

en: Set the channel for the assistant
tr_TR: Asistan için kanalı ayarlayın

en: Assistant channel has been removed
tr_TR: Asistan kanalı kaldırıldı

en: Assistant channel has been overwritten
tr_TR: Yardımcı kanalın üzerine yazıldı

en: Channel id has been set
tr_TR: Kanal kimliği ayarlandı

en: Toggle whether questions need to end with **__?__**
tr_TR: Soruların **__?__** ile bitmesi gerekip gerekmediğini değiştirin

en: Questions will be answered regardless of if they end with **?**
tr_TR: Sorular **?** ile bitse de bitmese de yanıtlanacaktır

en: Questions must end in **?** to be answered
tr_TR: Soruların cevaplanabilmesi için **?** ile bitmesi gerekir

en: Toggle the assistant on or off
tr_TR: Asistanı aç veya kapat

en: The assistant is now **Disabled**
tr_TR: Asistan artık **Devre Dışı**

en: The assistant is now **Enabled**
tr_TR: Asistan şimdi **Etkin**

en: Toggle whether to ping the user on replies
tr_TR: Yanıtlarda kullanıcıya ping atılıp atılmayacağını değiştir

en: Mentions are now **Disabled**
tr_TR: Mansiyonlar artık **Devre Dışı**

en: Mentions are now **Enabled**
tr_TR: Mansiyonlar artık **Etkin**

en: 
            Set the max messages for a conversation
    
            Conversation retention is cached and gets reset when the bot restarts or the cog reloads.
    
            Regardless of this number, the initial prompt and internal system message are always included,
            this only applies to any conversation between the user and bot after that.
    
            Set to 0 to disable conversation retention
    
            **Note:** *actual message count may exceed the max retention during an API call*
tr_TR: 
    Bir konuşma için maksimum mesaj sayısını ayarlayın.
    
    Konuşma saklama önbelleğe alınır ve bot yeniden başlatıldığında veya dişli yeniden yüklendiğinde sıfırlanır.
    
    Bu sayıya bakılmaksızın, ilk istem ve dahili sistem mesajı her zaman dahil edilir,
    bu sadece kullanıcı ve bot arasındaki herhangi bir konuşmadan sonra geçerlidir.
    
    Görüşme saklama özelliğini devre dışı bırakmak için 0 olarak ayarlayın.
    
    **Not:** *API çağrısı sırasında gerçek mesaj sayısı maksimum saklama süresini aşabilir*

en: Max retention needs to be at least 0 or higher
tr_TR: Maksimum tutma süresi en az 0 veya daha yüksek olmalıdır

en: Conversation retention has been disabled
tr_TR: Görüşme saklama devre dışı bırakıldı

en: Conversations can now retain up to **{}** messages
tr_TR: Konuşmalar artık **{}** mesaja kadar saklanabilir

en: 
            Set the conversation expiration time
    
            Regardless of this number, the initial prompt and internal system message are always included,
            this only applies to any conversation between the user and bot after that.
    
            Set to 0 to store conversations indefinitely or until the bot restarts or cog is reloaded
tr_TR: 
            Görüşme sona erme süresini ayarlama
    
            Bu sayıya bakılmaksızın, ilk bilgi istemi ve dahili sistem mesajı her zaman dahil edilir,
            bu sadece bundan sonra kullanıcı ve bot arasındaki herhangi bir konuşma için geçerlidir.
    
            Konuşmaları süresiz olarak veya bot yeniden başlatılana ya da dişli yeniden yüklenene kadar saklamak için 0 olarak ayarlayın

en: Max retention time needs to be at least 0 or higher
tr_TR: Maksimum alıkoyma süresi en azından 0 veya daha yüksek olmalıdır

en: Conversations will be stored until the bot restarts or the cog is reloaded
tr_TR: Konuşmalar, bot yeniden başlatılana veya dişli yeniden yüklenene kadar saklanacaktır

en: Conversations will be considered active for **{}** seconds
tr_TR: Görüşmeler **{}** saniye boyunca aktif olarak kabul edilecektir

en: Temperature must be between **0.0** and **2.0**
tr_TR: Sıcaklık **0.0** ile **2.0** arasında olmalıdır

en: Temperature has been set to **{}**
tr_TR: Sıcaklık **{}** olarak ayarlandı

en: {} embeddings have been updated
tr_TR: {} katıştırmaları güncellendi

en: No embeddings needed to be refreshed
tr_TR: Yerleştirmelerin yenilenmesine gerek yok

en: Toggle whether GPT can call functions
    
            Only the following models can call functions at the moment (With OpenAI key only)
            - gpt-3.5-turbo
            - gpt-3.5-turbo-16k
            - gpt-4
            - gpt-4-32k
tr_TR: GPT'nin fonksiyonları çağırıp çağıramayacağını değiştir
    
            Şu anda yalnızca aşağıdaki modeller işlevleri çağırabilir (Yalnızca OpenAI tuşu ile)
            - gpt-3.5-turbo
            - gpt-3.5-turbo-16k
            - gpt-4
            - gpt-4-32k

en: Assistant will not call functions
tr_TR: Asistan fonksiyonları çağırmayacak

en: Assistant will now call functions as needed
tr_TR: Asistan artık gerektiğinde fonksiyonları çağıracak

en: Set the maximum function calls allowed in a row
    
            This sets how many times the model can call functions in a row
    
            Only the following models can call functions at the moment
            - gpt-3.5-turbo
            - gpt-3.5-turbo-16k
            - gpt-4
            - gpt-4-32k
tr_TR: Bir satırda izin verilen maksimum işlev çağrısını ayarlama
    
    Bu, modelin bir satırda kaç kez işlev çağırabileceğini ayarlar
    
    Şu anda yalnızca aşağıdaki modeller işlevleri çağırabilir
    - gpt-3.5-turbo
    - gpt-3.5-turbo-16k
    - gpt-4
    - gpt-4-32k

en: Function calls will not be used since recursion is 0
tr_TR: Özyineleme 0 olduğu için fonksiyon çağrıları kullanılmayacaktır

en: The model can now call various functions up to {} times before returning a response
tr_TR: Model artık bir yanıt döndürmeden önce çeşitli işlevleri {} defa çağırabilir

en: 
            set min character length for questions
    
            Set to 0 to respond to anything
tr_TR: 
            sorular için minimum karakter uzunluğunu ayarlayın
    
            Herhangi bir şeye yanıt vermek için 0 olarak ayarlayın

en: Minimum length needs to be at least 0 or higher
tr_TR: Minimum uzunluğun en az 0 veya daha yüksek olması gerekir

en: {} will respond regardless of message length
tr_TR: {} mesaj uzunluğuna bakılmaksızın yanıt verecektir

en: {} will respond to messages with more than **{}** characters
tr_TR: {} **{}** karakterden daha fazla karakter içeren mesajlara yanıt verecektir

en: 
            Set the max tokens that the bot will send to the model
    
            **Tips**
            - Max tokens are a soft cap, sometimes messages can be a little over
            - If you set max tokens too high the cog will auto-adjust to 100 less than the models natural cap
            - Ideally set max to 500 less than that models maximum, to allow adequate responses
    
            Using more than the model can handle will raise exceptions.
tr_TR: 
    Botun modele göndereceği maksimum jeton sayısını ayarlayın.
    
    **İpuçları**
    - Maksimum jetonlar yumuşak bir sınırdır, bazen mesajlar biraz fazla olabilir.
    - Eğer maksimum jeton sayısını çok yüksek ayarlarsanız, çark otomatik olarak modelin doğal sınırından 100 daha azını ayarlar.
    - İdeal olarak, yeterli yanıtlara izin vermek için maksimum değeri modelin maksimum değerinden 500 daha az olarak ayarlayın.
    
    Modelin kaldırabileceğinden daha fazlasını kullanmak istisnaları tetikleyebilir

en: Use at least 100 tokens
tr_TR: En az 100 jeton kullanın

en: The maximum amount of tokens sent in a payload will be {}.
    *Note that models with token limits lower than this will still be trimmed*
tr_TR: Bir yük içinde gönderilen maksimum belirteç miktarı {} olacaktır.
    *Belirteç sınırları bundan daha düşük olan modellerin yine de kırpılacağını unutmayın*

en: 
            Set the max response tokens the model can respond with
    
            Set to 0 for response tokens to be dynamic
tr_TR:         Modelin yanıt verebileceği maksimum yanıt belirteçlerini ayarlayın
    
            Yanıt belirteçlerinin dinamik olması için 0 olarak ayarlayın

en: Cannot be a negative number!
tr_TR: Negatif bir sayı olamaz!

en: The maximum amount of tokens in the models responses will be {}.
tr_TR: Model yanıtlarındaki maksimum belirteç miktarı {} olacaktır.

en: Response tokens will now be dynamic
tr_TR: Yanıt belirteçleri artık dinamik olacak

en: Valid models are:
    {}
tr_TR: Geçerli modeller şunlardır:
    {}

en: The **{}** model will now be used
tr_TR: Artık **{}** modeli kullanılacaktır

en: 
            Wipe saved embeddings for the assistant
    
            This will delete any and all saved embedding training data for the assistant.
tr_TR: 
            Asistan için kaydedilmiş katıştırmaları silme
    
            Bu işlem asistan için kaydedilmiş tüm gömme eğitim verilerini silecektir

en: Not wiping embedding data
tr_TR: Yerleştirme verilerini silmemek

en: All embedding data has been wiped!
tr_TR: Tüm yerleştirme verileri silindi!

en: 
            Wipe saved conversations for the assistant in this server
    
            This will delete any and all saved conversations for the assistant.
tr_TR: 
    Bu sunucudaki asistan için kaydedilmiş konuşmaları silin
    
    Bu işlem asistan için kaydedilmiş tüm konuşmaları silecektir

en: Not wiping conversations
tr_TR: Konuşmaları silmemek

en: Conversations have been wiped in this server!
tr_TR: Bu sunucuda konuşmalar silindi!

en: 
            Set the embedding inclusion amout
    
            Top N is the amount of embeddings to include with the initial prompt
tr_TR: 
            Gömme dahil etme miktarını ayarlayın
    
            Top N, ilk istemle birlikte eklenecek gömme sayısıdır

en: Top N must be between 0 and 10
tr_TR: Üst N 0 ile 10 arasında olmalıdır

en: Embeddings will not be pulled during conversations
tr_TR: Yerleştirmeler konuşmalar sırasında çekilmeyecek

en: Up to **{}** embeddings will be pulled for each interaction
tr_TR: Her etkileşim için **{}** adede kadar gömme çekilecektir

en: 
            Set the minimum relatedness an embedding must be to include with the prompt
    
            Relatedness threshold between 0 and 1 to include in embeddings during chat
    
            Questions are converted to embeddings and compared against stored embeddings to pull the most relevant, this is the score that is derived from that comparison
    
            **Hint**: The closer to 1 you get, the more deterministic and accurate the results may be, just don't be *too* strict or there wont be any results.
tr_TR: 
            İstemle birlikte dahil edilmesi gereken minimum ilişkiyi ayarlayın
    
            Sohbet sırasında katıştırmalara dahil etmek için 0 ile 1 arasında ilişkililik eşiği
    
            Sorular gömülere dönüştürülür ve en alakalı olanları çekmek için depolanan gömülerle karşılaştırılır, bu karşılaştırmadan elde edilen puandır
    
            **İpucu**: 1'e ne kadar yaklaşırsanız, sonuçlar o kadar deterministik ve doğru olabilir, sadece *çok katı* olmayın, aksi takdirde herhangi bir sonuç olmayacaktır

en: Minimum relatedness must be between 0 and 1
tr_TR: Minimum akrabalık 0 ile 1 arasında olmalıdır

en: Minimum relatedness has been set to **{}**
tr_TR: Minimum akrabalık **{}** olarak ayarlanmıştır

en: Remove certain words/phrases in the bot's responses
tr_TR: Bot'un yanıtlarında belirli kelimeleri/ifadeleri kaldırın

en: That regex is invalid
tr_TR: Bu regex geçersizdir

en: `{}` has been **Removed** from the blacklist
tr_TR: `{}` kara listeden **Çıkarıldı**

en: `{}` has been **Added** to the blacklist
tr_TR: `{}` kara listeye **Eklendi**

en: 
            Toggle whether failed regex blocks the assistant's reply
    
            Some regexes can cause [catastrophically backtracking](https://www.rexegg.com/regex-explosive-quantifiers.html)
            The bot can safely handle if this happens and will either continue on, or block the response.
tr_TR: 
            Başarısız regex'in asistanın yanıtını engelleyip engellemediğini değiştir
    
            Bazı regexler [felaket bir şekilde geri izleme](https://www.rexegg.com/regex-explosive-quantifiers.html)'ye neden olabilir
            Bot bu durumda güvenli bir şekilde işlem yapabilir ve ya devam eder ya da yanıtı engeller

en: If a regex blacklist fails, the bots reply will be blocked
tr_TR: Eğer bir regex kara listesi başarısız olursa, botların yanıtı engellenir

en: If a reges blacklist fails, the bot will still reply
tr_TR: Bir reges kara listesi başarısız olursa, bot yine de yanıt verecektir

en: 
            Cycle between embedding methods
    
            **Dynamic** embeddings mean that the embeddings pulled are dynamically appended to the initial prompt for each individual question.
            When each time the user asks a question, the previous embedding is replaced with embeddings pulled from the current question, this reduces token usage significantly
    
            **Static** embeddings are applied in front of each user message and get stored with the conversation instead of being replaced with each question.
    
            **Hybrid** embeddings are a combination, with the first embedding being stored in the conversation and the rest being dynamic, this saves a bit on token usage
    
            Dynamic embeddings are helpful for Q&A, but not so much for chat when you need to retain the context pulled from the embeddings. The hybrid method is a good middle ground
tr_TR: 
            Gömme yöntemleri arasında geçiş
    
            **Dinamik** gömmeler, her bir bireysel soru için başlangıç istemine dinamik olarak eklenen gömmeleri ifade eder.
            Kullanıcı her soru sorduğunda, önceki gömme mevcut sorudan alınan gömmelerle değiştirilir, bu belirteç kullanımını önemli ölçüde azaltır.
    
            **Statik** gömmeler, her kullanıcı mesajının önüne uygulanır ve her soruyla değiştirilmek yerine konuşma ile birlikte saklanır.
    
            **Hibrit** gömmeler bir kombinasyondur, ilk gömme konuşmada saklanır ve geri kalanı dinamiktir, bu belirteç kullanımında biraz tasarruf sağlar.
    
            Dinamik gömmeler, Soru-Cevap için faydalıdır, ancak gömmelerden elde edilen bağlamı korumanız gerektiğinde sohbet için o kadar da fazla değildir. Hibrit yöntem iyi bir orta yol sağlar

en: Embedding method has been set to **Static**
tr_TR: Gömme yöntemi **Statik** olarak ayarlandı

en: Embedding method has been set to **Hybrid**
tr_TR: Gömme yöntemi **Hybrid** olarak ayarlanmıştır

en: Embedding method has been set to **Dynamic**
tr_TR: Yerleştirme yöntemi **Dinamik** olarak ayarlandı

en: Import embeddings to use with the assistant
    
            Args:
                overwrite (bool): overwrite embeddings with existing entry names
    
            This will read excel files too
tr_TR: Asistan ile kullanmak için katıştırmaları içe aktarın
    
            Args:
                overwrite (bool): mevcut giriş adlarıyla katıştırmaları üzerine yaz
    
            Bu ayrıca excel dosyalarını okuyacak

en: You must attach **.csv** files to this command or reference a message that has them!
tr_TR: Bu komuta **.csv** dosyaları eklemeli veya bu dosyaları içeren bir mesaja referans vermelisiniz!

en: Error reading **{}**: {}
tr_TR: **{}** okunurken hata oluştu: {}

en: **{}** contains invalid formatting, columns must be
tr_TR: **{}** geçersiz biçimlendirme içeriyor, sütunlar şu şekilde olmalıdır

en: There are no valid files to import!
tr_TR: İçe aktırılacak geçerli dosya bulunmamaktadır!

en: Processing the following files in the background
    {}
tr_TR: Arka planda aşağıdaki dosyalar işleniyor
    {}

en: processing
tr_TR: işleme

en: overwriting
tr_TR: üzerine yazma

en: {}
    `Currently {}: `**{}** ({}/{})
tr_TR: {}
    `Şu anda {}: `**{}** ({}/{})

en: Failed to process embedding: `{}`
tr_TR: Gömme işlemi başarısız oldu: `{}`

en: {}
    **COMPLETE**
tr_TR: {}
    **TAMAMLANDI**

en: Successfully imported {} embeddings!
tr_TR: {} katıştırmaları başarıyla içe aktarıldı!

en: Import embeddings to use with the assistant
    
            Args:
                overwrite (bool): overwrite embeddings with existing entry names
tr_TR: Asistan ile kullanmak için katıştırmaları içe aktarın
    
            Args:
                overwrite (bool): mevcut giriş adlarıyla katıştırmaların üzerine yazın

en: You must attach **.json** files to this command or reference a message that has them!
tr_TR: Bu komuta **.json** dosyalarını eklemeli veya bu dosyaları içeren bir mesaja referans vermelisiniz!

en: Failed to import **{}** because it contains invalid formatting!
tr_TR: Geçersiz biçimlendirme içerdiği için **{}** içe aktarılamadı!

en: Imported the following files: `{}`
    {} embeddings imported
tr_TR: Aşağıdaki dosyalar içe aktarıldı: `{}`
    {} gömüler içe aktarıldı

en: There are no embeddings to export!
tr_TR: Dışa aktarılacak gömme yok!

en: Export embeddings to a .csv file
    
            **Note:** csv exports do not include the embedding values
tr_TR: Yerleştirmeleri bir .csv dosyasına aktarın
    
            **Not:** csv dışa aktarımları gömme değerlerini içermez

en: Here is your embeddings export!
tr_TR: İşte yerleştirmelerinizin dışa aktarımı!

en: File too large, attempting to compress...
tr_TR: Dosya çok büyük, sıkıştırılmaya çalışılıyor...

en: File is still too large even with compression!
tr_TR: Dosya sıkıştırma ile bile hala çok büyük!

en: Export embeddings to a json file
tr_TR: Yerleştirmeleri bir json dosyasına aktarın

en: 
            Manage embeddings for training
    
            Embeddings are used to optimize training of the assistant and minimize token usage.
    
            By using this the bot can store vast amounts of contextual information without going over the token limit.
    
            **Note**
            You can enter a search query with this command to bring up the menu and go directly to that embedding selection.
tr_TR: 
            Eğitim için yerleştirmeleri yönetme
    
            Yerleştirmeler, asistanın eğitimini optimize etmek ve belirteç kullanımını en aza indirmek için kullanılır.
    
            Bunu kullanarak bot, token sınırını aşmadan büyük miktarda bağlamsal bilgi depolayabilir.
    
            **Not**
            Bu komutla bir arama sorgusu girerek menüyü getirebilir ve doğrudan o yerleştirme seçimine gidebilirsiniz

en: 
            Add/Remove items from the blacklist
    
            `channel_role_member` can be a member, role, channel, or category channel
tr_TR: 
            Kara listeden öğe ekleme/kaldırma
    
            `channel_role_member` bir üye, rol, kanal veya kategori kanalı olabilir

en: {} has been removed from the blacklist
tr_TR: {} kara listeden çıkarıldı

en: {} has been added to the blacklist
tr_TR: {} kara listeye eklendi

en: 
            Add/Remove items from the tutor list.
    
            If using OpenAI's function calling and talking to a tutor, the AI is able to create its own embeddings to remember later
    
            `role_or_member` can be a member or role
tr_TR: 
            Öğretmen listesinden öğe ekleyin/kaldırın.
    
            Eğer OpenAI'nin işlev çağrısı kullanılıyorsa ve bir eğitmenle konuşuluyorsa, yapay zeka daha sonra hatırlamak üzere kendi gömülerini oluşturabilir.
    
            `role_or_member` bir üye veya rol olabilir

en: {} has been removed from the tutor list
tr_TR: {} öğretmen listesinden çıkarıldı

en: {} has been added to the tutor list
tr_TR: {} öğretmen listesine eklendi

en: 
            Assign a role to use a model
    
            *Specify same role and model to remove the override*
tr_TR: 
            Bir modeli kullanmak için bir rol atama
    
            *Geçersiz kılmayı kaldırmak için aynı rolü ve modeli belirtin*

en: Role override for {} removed!
tr_TR: {} için rol geçersiz kılma kaldırıldı!

en: Role override for {} overwritten!
tr_TR: {} için rol geçersiz kılma üzerine yazıldı!

en: Role override for {} added!
tr_TR: {} için rol geçersiz kılma eklendi!

en: 
            Assign a max token override to a role
    
            *Specify same role and token count to remove the override*
tr_TR: 
            Bir role maksimum belirteç geçersiz kılma atama
    
            *Geçersiz kılmayı kaldırmak için aynı rolü ve belirteç sayısını belirtin*

en: Max token override for {} removed!
tr_TR: {} için maksimum belirteç geçersiz kılma kaldırıldı!

en: Max token override for {} overwritten!
tr_TR: {} için maksimum belirteç geçersiz kılma üzerine yazıldı!

en: Max token override for {} added!
tr_TR: {} için maksimum belirteç geçersiz kılma eklendi!

en: 
            Assign a max response token override to a role
    
            Set to 0 for response tokens to be dynamic
    
            *Specify same role and token count to remove the override*
tr_TR:         Bir role maksimum yanıt belirteci geçersiz kılma atama
    
            Yanıt belirteçlerinin dinamik olması için 0 olarak ayarlayın
    
            *Geçersiz kılmayı kaldırmak için aynı rolü ve belirteç sayısını belirtin*

en: Max response token override for {} removed!
tr_TR: {} için maksimum yanıt belirteci geçersiz kılma kaldırıldı!

en: Max response token override for {} overwritten!
tr_TR: {} için maksimum yanıt belirteci geçersiz kılma üzerine yazıldı!

en: Max response token override for {} added!
tr_TR: {} için maksimum yanıt belirteci geçersiz kılma eklendi!

en: 
            Assign a max message retention override to a role
    
            *Specify same role and retention amount to remove the override*
tr_TR: 
            Bir role maksimum ileti saklama geçersiz kılma atama
    
            *Geçersiz kılmayı kaldırmak için aynı rolü ve saklama miktarını belirtin*

en: Max retention override for {} removed!
tr_TR: {} için maksimum tutma geçersiz kılma kaldırıldı!

en: Max retention override for {} overwritten!
tr_TR: {} için maksimum bekletme geçersiz kılma üzerine yazıldı!

en: Max retention override for {} added!
tr_TR: {} için maksimum tutma geçersiz kılma eklendi!

en: 
            Assign a max retention time override to a role
    
            *Specify same role and time to remove the override*
tr_TR: 
            Bir role maksimum saklama süresi geçersiz kılma atama
    
            *Geçersiz kılmayı kaldırmak için aynı rolü ve zamanı belirtin*

en: Max retention time override for {} removed!
tr_TR: {} için maksimum saklama süresi geçersiz kılma kaldırıldı!

en: Max retention time override for {} overwritten!
tr_TR: {} için maksimum saklama süresi geçersiz kılındı!

en: Max retention time override for {} added!
tr_TR: {} için maksimum saklama süresi geçersiz kılma eklendi!

en: Wipe all settings and data for entire cog
tr_TR: Tüm çark için tüm ayarları ve verileri silme

en: Not wiping cog
tr_TR: Çark silinmiyor

en: Cog has been wiped!
tr_TR: Cog silindi!

en: 
            Take a backup of the cog
    
            - This does not backup conversation data
tr_TR: 
            Çarkın yedeğini alın
    
            - Bu, konuşma verilerini yedeklemez

en: Here is your export!
tr_TR: İşte ihracatınız!

en: 
            Restore the cog from a backup
tr_TR: 
            Çarkı bir yedekten geri yükleme

en: Cog has been restored!
tr_TR: Cog restore edildi!

en: 
            Wipe saved conversations for the assistant in all servers
    
            This will delete any and all saved conversations for the assistant.
tr_TR: 
            Tüm sunucularda asistan için kayıtlı konuşmaları silme
    
            Bu işlem asistan için kaydedilmiş tüm konuşmaları silecektir

en: Conversations have been wiped for all servers!
tr_TR: Konuşmalar tüm sunucular için silindi!

en: Toggle persistent conversations
tr_TR: Kalıcı konuşmaları aç / kapat

en: Persistent conversations have been **Disabled**
tr_TR: Kalıcı konuşmalar **Devre Dışı** bırakıldı

en: Persistent conversations have been **Enabled**
tr_TR: Kalıcı konuşmalar **Etkinleştirildi**

en: 
            Wipe saved embeddings for all servers
    
            This will delete any and all saved embedding training data for the assistant.
tr_TR: 
            Tüm sunucular için kayıtlı katıştırmaları sil
    
            Bu işlem asistan için kaydedilmiş tüm gömme eğitim verilerini silecektir

en: All embedding data has been wiped for all servers!
tr_TR: Tüm sunucular için tüm gömme verileri silindi!

en: 
            Toggle whether the assistant listens to other bots
    
            **NOT RECOMMENDED FOR PUBLIC BOTS!**
tr_TR: 
            Asistanın diğer botları dinleyip dinlemediğini değiştirme
    
            **HALKA AÇIK BOTLAR IÇIN ÖNERILMEZ!**

en: Assistant will no longer listen to other bot messages
tr_TR: Asistan artık diğer bot mesajlarını dinlemeyecek

en: Assistant will listen to other bot messages
tr_TR: Asistan diğer bot mesajlarını dinleyecek

en: 
            Check the token and message count of yourself or another user's conversation for this channel
    
            Conversations are *Per* user *Per* channel, meaning a conversation you have in one channel will be kept in memory separately from another conversation in a separate channel
    
            Conversations are only stored in memory until the bot restarts or the cog reloads
tr_TR: 
    Bu kanal için kendinizin veya başka bir kullanıcının konuşmasının belirtecini ve mesaj sayısını kontrol edin
    
    Konuşmalar *Kullanıcı başına* *Kanal başına* şeklindedir, yani bir kanalda yaptığınız bir konuşma, ayrı bir kanaldaki başka bir konuşmadan ayrı olarak bellekte tutulacaktır
    
    Konuşmalar yalnızca bot yeniden başlatılana veya dişli yeniden yüklenene kadar bellekte saklanır

en: Conversation stats for {}
tr_TR: {} için konuşma istatistikleri

en: Token limit is a soft cap and excess is trimmed before sending to the api
tr_TR: Token limiti bir yumuşak sınırdır ve fazlalıklar api'ye gönderilmeden önce kırpılır

en: 
            Reset your conversation with the bot
    
            This will clear all message history between you and the bot for this channel
tr_TR: 
            Bot ile konuşmanızı sıfırlayın
    
            Bu, bu kanal için sizinle bot arasındaki tüm mesaj geçmişini temizleyecektir

en: Your conversation in this channel has been reset!
tr_TR: Bu kanaldaki konuşmanız sıfırlandı!

en: 
            View the current transcript of a conversation
    
            This is mainly here for moderation purposes
tr_TR: 
    Bir görüşmenin geçerli dökümünü görüntüleme
    
    Bu esas olarak moderasyon amacıyla burada

en: You have no conversation in this channel!
tr_TR: Bu kanalda hiç konuşmanız yok!

en: Here is your conversation transcript!
tr_TR: İşte konuşma metniniz!

en: You do not have any embeddings configured!
tr_TR: Yapılandırılmış herhangi bir yerleştirmeniz yok!

en: Top N is set to 0 so no embeddings will be returned
tr_TR: Top N değeri 0 olarak ayarlandığı için hiçbir gömme döndürülmeyecektir

en: Failed to get embedding for your query
tr_TR: Sorgunuzun yerleştirilmesi alınamadı

en: No embeddings could be related to this query with the current settings
tr_TR: Geçerli ayarlarla bu sorguyla hiçbir gömme ilişkilendirilemedi

en: `Entry Name:  `{}
tr_TR: `Giriş Adı:  `{}

en: `Relatedness: `{}
tr_TR: `İlgililik: `{}

en: `Dimensions:  `{}
tr_TR: `Boyutlar:  `{}
